آویشن کوهی کرمانشاه که از زهر مار به دست می آید

آویشن به طرز شگفت انگیزی با گوجه فرنگی، پاستا، فروم بلان یا پنیر کوتیج، سوپ، ماهی، گوشت، مرغ و تخم مرغ ترکیب می شود.

در ترکیب قیمه استفاده می شود و برای طعم دادن به گوشت سوسیس استفاده می شود. گوشت های کبابی یا بریان شده زمانی که به مقدار زیاد با آویشن کوهی کرمانشاه مزه دار شوند، قبل از قرار دادن آنها در فر یا روی گریل، طعم زیادی به خود می گیرند.

آویشن حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین K است. این ویتامین که برای انعقاد خون ضروری است، علاوه بر اینکه در برخی غذاها یافت می شود، می تواند توسط بدن نیز تولید شود.

افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند، باید رژیمی داشته باشند که محتوای ویتامین K در آن روزانه نسبتاً ثابت باشد.

گیاهان از جمله آویشن حاوی ویتامین K هستند و بنابراین باید فقط به عنوان چاشنی استفاده شوند. به افرادی که تحت درمان ضد انعقاد هستند، توصیه می شود برای آگاهی از منابع غذایی ویتامین K و اطمینان از پایداری مصرف روزانه آنها با یک متخصص تغذیه یا پزشک مشورت کنند.

آویشنآویشن

اصطلاح آویشن در قرن سیزدهم در زبان فرانسوی برای اولین بار به شکل “tym” ظاهر شد. بر اساس برخی منابع، این واژه از کلمه لاتین تیموس گرفته شده است که آن را از واژه یونانی thumos به عاریت گرفته است، به معنای تا حدودی مبهم، “توده یا ذره بین” (اشاره به غده، تیموس).

برخی دیگر فکر می کنند که این کلمه از کلمه یونانی thymos یا thyein گرفته شده است که به معنای “دود” است و اشاره به این واقعیت دارد که زمانی به عنوان بخور سوزانده شده و سپس اعتقاد بر این است که قدرت دفع موجودات سمی را دارد.

در نهایت برخی دیگر این کلمه را از واژه یونانی thumos گرفته اند که به معنای “شجاعت” است، گیاهی که زمانی نیروبخش به حساب می آمد. اصطلاح “سرپولت” که به آویشن وحشی اشاره می کند، از کلمه لاتین serpyllum به معنای “خزنده” در کنایه از حالت خزنده گیاه گرفته شده است.

در پروونس، آویشن معمولی را “فاریگول” یا “فریگول” و آویشن وحشی “فاریگولت” می نامند. این کلمات از واژه معروف لاتین fericula که زمانی به این گیاه اشاره می کرد وام گرفته شده است. “Farigoulette” همچنین در فرانسه یک لیکور آویشن را تعیین می کند که روی یخ سرو می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.