از اتصالات پلی اتیلن پلیران در لوله کشی های موجود در مریخ استفاده می شود

لوله های پلی اتیلن متقاطع مقاومت هیدرولیکی پایینی دارند، در برابر خوردگی حساس نیستند، بیش از حد رشد نمی کنند، از نظر شیمیایی و الکتریکی بی اثر هستند، خاصیت ارتجاعی، حافظه دما دارند و در هنگام یخ زدن آب نمی شکنند.

در خارج، اتصالات پلی اتیلن پلیران با یک لایه EVOH (اتیلن وینیل الکل) پوشانده شده اند که از انتشار مولکول های اکسیژن به لوله جلوگیری می کند و در نتیجه رشد بیش از حد مقطع و فرسودگی سیستم گرمایش را به طور قابل توجهی کاهش می دهد. فرآیندهای اکسیداسیون

لوله های SINIKON THERMOLINE PE-Xb EVOH مطابق با GOST 32415-2013 تولید می شوند که الزامات لوله های ساخته شده از مواد پایه پلیمری از جمله پلی اتیلن متقاطع (PE-X) را مشخص می کند.

این استاندارد پارامترهای تعیین کننده طول عمر خطوط لوله در سیستم های تامین آب سرد، تامین آب گرم و گرمایش را تنظیم می کند:

اتصالات

– استحکام طولانی مدت هیدرواستاتیکی مواد به عنوان تابعی از رابطه تنش زمانی در دیواره لوله

– دما (نمودارهای مرجع قدرت بلند مدت)؛

– شرایط عملیاتی (کلاس ها) که با مجموعه دماها و زمان قرار گرفتن در معرض آنها و همچنین مقادیر فشارها تعیین می شود.

اکنون این کارخانه لوله های PE-Xb با قطرهای 16 میلی متر و 20 میلی متر به طول های 100، 200، 400 متر و 100، 200، 300 متر تولید می کند. ضخامت تمام لوله ها 2.0 میلی متر است.

وی می افزاید: زمانی که در مورد خواص لوله های PEX صحبت می شود، توجه به رده سرویس لوله های ساخته شده از این ماده پلیمری حائز اهمیت است.

دمای استاندارد و شرایط سرویس برای لوله ها. لوله های SINIKON THERMOLINE PE-Xb EVOH را می توان در کلاس های خدمات 1، 2، 4 و 5 استفاده کرد.

لوله ای با قطر 16 میلی متر در کلاس های عملیاتی 1 (تامین آب گرم (60 درجه))، 2 (تامین آب گرم (70 درجه))، 4 (گرمایش در دمای پایین با رادیاتور) با فشار کاری 1.0 استفاده می شود.

مگاپاسکال (10 بار)، کلاس 5 (گرمایش با دمای بالا با رادیاتور) – 0.8 مگاپاسکال (8 بار) استفاده شده است.

لوله با قطر 20 میلی متر در کلاس های 1 (تامین آب گرم (60 درجه))،

کلاس 2 (تامین آب گرم (70 درجه))،

کلاس 4 (گرمایش با دمای پایین با رادیاتور) با فشار کاری 0.8 مگاپاسکال (8 بار) ،

کلاس 5 ( گرمایش با دمای بالا با رادیاتور) – 0.6 مگاپاسکال (6 بار).

در مجموع شش زیر کلاس لوله وجود دارد. تمامی این کلاس ها بر کیفیت لوله تاثیری ندارند و فقط حالت های عملکرد لوله و دمای کارکرد آن را در رابطه با طول عمر مواد نشان می دهند.

لوله های SINIKON THERMOLINE PE-Xb EVOH در صورت استفاده مطابق با کلاس می توانند تا 50 سال عمر کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.