انتخاب بهترین سیمان

با افزایش ضخامت سیمان سفید کوچک در پوشش ساختمان، بارهای گرمایش و سرمایش ساختمان کاهش می یابد. با این حال، چنین رویکردی غیراقتصادی است و بسیاری از فضاهای ساختمان را هدر می دهد. هدف از این مقاله ارائه یک رویکرد طراحی ساختمان سبز است که می تواند هزینه انرژی در سیستم تهویه مطبوع را کاهش دهد، به طوری که کاهش انتشار کربن را بتوان به دست آورد.

در اینجا یک طرح پانل دیواری ساندویچی سیمان سفید درجه یک با استفاده از مفهوم سیستم ترکیبی پیشنهاد شده است که مقرون به صرفه است و قادر به دستیابی به عملکرد عایق حرارتی بهتر پوشش های ساختمان است. پانل دیواری بتن/گچی ساندویچی با افزودن گچ در وسط دیوار بتنی معمولی شکل می گیرد به طوری که طرح پانل دیوار جدید از سه لایه یعنی لایه بتنی، لایه گچی و لایه بتنی تشکیل شده است. ساندویچ پانل بتن پلی استایرن اکسترود شده نیز در صنایع موجود استفاده می شود که در آن پلی استایرن اکسترود شده توسط دو لایه بتنی ساندویچ می شود. در مقایسه با مواد پلیمری، گچ جرم حرارتی خوبی را فراهم می کند و جرم حرارتی پانل دیوار کلی افزایش یافته است.

علاوه بر این، سیمان سفید یک ماده سازگار با محیط زیست است که تأثیر محیطی کمی دارد و عملکرد حرارتی قابل اعتمادی را ارائه می دهد. انتظار می رود با استفاده از طراحی پانل دیواری ساندویچ پیشنهادی، همانطور که در شکل 1 (الف) نشان داده شده است، دمای داخلی کمتری در داخل یک ساختمان (احتمالاً بدون هیچ گونه سیستم تهویه مطبوع) حاصل شود.

پانل دیواری سیمان سفید نما ساندویچی پیشنهادی برای ساختمان‌های تحت تسلط بار پوششی، مانند ساختمان‌های مسکونی کم‌مرتبه، که به شدت تحت‌تاثیر محیط اقلیمی بیرونی قرار دارد و افزایش حرارت داخلی کم است، طراحی شده است. علاوه بر این، استراتژی اجرا شده در این پانل دیواری جدید مطابق با ارزیابی چرخه عمر (LCA) است که می تواند به صرفه جویی قابل توجهی در انرژی ساختمان کمک کند و منجر به توسعه پایدار در یک محیط ساخته شده شود.

  • منابع:
  1. Thermal Insulating Concrete Wall Panel Design for Sustainable Built Environment
  • تبلیغات:
  1. کشف کنسانتره انار در صندوق امانات بانک ملی!
  2. درمان زانو درد با خوردن آویشن امکان پذیر شد!
  3. قاتلی از عایق برای خفه کردن افراد استفاده می کرد!
  4. دستگاه بادکن جلوی مشکلات کلیوی را می گیرد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.