با استفاده از چای سیاه فله تمامی چروک های خود را از بین ببرید

استاندارد روزانه چای حدود 3 فنجان در روز است. اگر فردی دو تا سه برابر بیشتر غذا بخورد، می تواند انتظار عوارض جانبی متفاوتی داشته باشد.

شایان ذکر است که آلکالوئیدها، تئین، کافئین، تانن ها و بسیاری دیگر از ترکیبات موجود در چای سیاه فله مواد شیمیایی هستند که می توانند مضر باشند.

با داروها تداخل دارد و جذب آنها را محدود می کند. در ترکیب با لیمو، تغییر شکل آلومینیوم را تعیین می کند و به طور غیرمستقیم به تغییراتی که باعث ایجاد بیماری آلزایمر می شود کمک می کند.

این ماده جذب آهن، کلسیم و منیزیم را ضعیف می کند و کم خونی و پوکی استخوان را تهدید می کند. در مقادیر بیشتر، سیستم عصبی را ضعیف می کند.

سلامت روانی را بدتر می کند، باعث تحریک پذیری بیش از حد، تسریع حرکات قلب و تنفس و افزایش تعریق می شود.

اثرات مفید چای زمانی که به درستی تهیه شود بسیار زیاد است. آب نباید بجوشد، بلکه فقط 98 درجه بجوشد و دم کشیدن باید حدود 3-4 دقیقه طول بکشد. تبخیر طولانی مدت بر تولید مواد مضر تأثیر می گذارد که اثرات این مواد خوب را از بین می برد.

نوشیدن چای ارگانیک مورد علاقه شما فواید زیادی دارد: از لذت بردن از طعم آن گرفته تا بهبود سلامتی، هیچ پاسخ ساده و واحدی وجود ندارد.

چای

وقتی از افرادی که چای می نوشند می پرسند «چرا باید چای بنوشید؟» پاسخ اغلب ساده است: «مزه خوبی دارد»، «آرامش می دهد»، «سالم است» و وقتی اصرار می کنیم، برخی به سادگی پاسخ می دهند: «چرا نه؟

احتمالاً فهرستی از دلایل خود را دارید که چرا عاشق یک فنجان چای داغ تازه دم شده در یک روز سرد زمستانی هستید یا اینکه چرا در تابستان از یک لیوان چای سرد خنک لذت می برید.

اما وقتی چای گرفنهوف را انتخاب می کنید، فقط از چای باکیفیت لذت نمی برید. از بسته بندی تا کشاورزانی که چای را پرورش می دهند، Gräfenhof Tee به مشتریان چای و سلامت سیاره ما متعهد است.

و احتمالا ساعت‌ها طول می‌کشد تا فهرست جامعی از فواید چای ارگانیک را مرور کنید، با این حال موارد زیر برخی از مهم‌ترین دلایلی هستند که چرا چای باید در برنامه روزانه شما گنجانده شود:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.