با خوردن سس تک نفره نامی نو وزن خود را کاهش دهید

برای سس خامه ای، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دستور سس بشامل را اصلاح کنید و شیر کامل را با آب مرغ سبک یا گوشت گوساله جایگزین کنید.

برای تازه‌تر کردن واژگان سس تک نفره نامی نو فرانسوی یک ولوت آماده می‌کنید که آن را با کمی خامه، سبزیجات تازه یا قارچ مزه دار می‌کنید.

در ضمن، سس خامه‌ای با کوفته‌های سوئدی خانگی و یک عدد ژله لینگون‌بری طعم خاصی دارد. مهمتر از همه، آب گوشتی که هنگام سرخ شدن کوفته ها خارج می شود، یک بمب معطر واقعی است و طعم بیشتری به سس خامه می دهد.

یک نکته کوچک دیگر برای کسانی که می خواهند سس کلاسیک خود را با خامه ترش یا خامه ترش کامل کنند: در آخر مواد را داخل سس تند هم بزنید.

اجازه ندهید سس بعد از آن دوباره بجوشد، در غیر این صورت پوسته های نامناسبی ایجاد می شود.

یک سس پر بدن و معطر به وزن طلا می ارزد. به صورت مخملی روی رست بیف لطیف یا کوفته های سیب زمینی دلچسب قرار می گیرد. به شنیسل می‌چسبد یا برای نان تازه شکوفه می‌دهد.

اگر کباب را هم زمان اضافه کنید، می توانید مواد را با گوشت مستقیماً در فر بپزید. سپس آن را ریز صاف کرده و با کمی کره و آرد می بندند.

سس

شما همچنین می توانید این کار را بدون کباب انجام دهید: برای این کار از یک “اسپاگنول” کلاسیک استفاده کنید.

سبزیجات ریز خرد شده و همراه با بیکن در کمی کره سرخ می شوند. آرد را هم زده و رب گوجه فرنگی را اضافه کرده و کل آن را با آب لعاب بریزید. بر خلاف سس هلندیز یا سس بشامل، سس پس از آن به زمان زیادی برای دم کشیدن نیاز دارد.

در دمای متوسط ​​حدود 2 تا 3 ساعت اجازه داده می شود غلیظ شود (فراموش نکنید که در بین آن هم بزنید) و سپس می توان آن را صاف کرد. تمام شده! می توانید دستور غذای مناسب را با دستورالعمل های گام به گام در اینجا بیابید.

مجهز به چند گوجه فرنگی کاملا رسیده، آبدار و معطر، (تقریبا) هیچ مشکلی با سس گوجه فرنگی خانگی ایجاد نمی شود. اگر شک دارید، می توانید با اطمینان به سراغ گوجه فرنگی های کنسرو شده نیز بروید.

گوجه فرنگی ها برای مدت کوتاهی سفید شده، پوست گرفته و خرد می شوند. آنها در قابلمه ای با پیاز و کره به مدت 45 دقیقه با دمای کم می جوشند و سپس با ادویه ها مزه دار می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.