خرسی در جنگل با چاقوی زنجان طعمه خود را شکار می کند

پاشنه: پاشنه لبه پایینی تیغه است که در دورترین فاصله از نوک، در کنار تکیه گاه قرار دارد. اغلب پهن ترین قسمت تیغه است. این قسمت از لبه بیشتر زمانی استفاده می شود که سرآشپز به قدرت یا فشار بیشتری برای بریدن غذاهای غلیظ تر یا سفت تر نیاز دارد.

تانگ: تانگ قسمت تیز نشده تیغه است که لبه تیغه را به دسته متصل می کند. تانگ برای تعادل کلی، وزن، ثبات و قدرت چاقو حیاتی است.

بهترین چاقوی زنجان معمولاً آنهایی هستند که دارای “تنگ کامل” هستند: چاقویی که از انتهای تیغه تا لبه لبه آن کشیده می شود. در برخی از طرح ها، تانگ به عنوان دسته نیز عمل می کند.

دسته یا ترازو: گاهی اوقات «ترازو» نامیده می‌شود، دسته بخشی از چاقو است که در حین استفاده توسط سرآشپز گرفته می‌شود.

این می تواند از تعدادی مواد ساخته شود و ممکن است مستقیم باشد یا با شیارهای انگشتی و سایر ویژگی های ارگونومیک طراحی شود که نگه داشتن آن را آسان تر می کند.

چاقو

برخی از سازندگان چاقو دسته را به طور کامل کنار می گذارند، در عوض یک چاقو با استفاده از یک تکه فولاد ایجاد می کنند، به طوری که تانگ به عنوان دسته نیز عمل می کند.

بالستر: بالستر ناحیه برجسته بین تیغه و دسته است. فضای کوچکی بین دست سرآشپز و تیغه قرار می‌دهد تا در حین کار برش، انگشت‌ها روی تیغه نلغزند. همچنین وزن اضافی برای کمک به تعادل چاقو فراهم می کند.

بست های دسته یا پرچ ها: این ها پرچ ها یا پیچ هایی هستند که قسمت های دسته را به تانگ ثابت می کنند. طرح‌های ارزان‌تر ممکن است از پرچ‌ها صرف نظر کنند و به جای آن دسته را با استفاده از رزین یا اپوکسی به تانگ متصل کنند.

Butt: نامی که به انتهای دسته، در انتهای چاقو داده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.