راز صنعتی برای تبدیل آب میوه و غیرفعال سازی حرارتی در زمان کوتاه مدت

اگرچه فرآیند تولید، سالاد کلم و انار و هویج برای اکثر شرکت‌های صنعتی، یک راز صنعتی است.

مراحل مختلفی از تبدیل صنعتی آب سیب وجود دارد که شامل دمای بالاتر از 90 تا 95 درجه سانتیگراد می‌شود  مانند غیرفعال‌سازی حرارتی با زمان کوتاه در دمای بالا.

سیستم آنزیم‌های پکتینولیتیک در دمای 95 تا 105 درجه سانتیگراد به منظور حفظ مادی طبیعی آبمیوه، یا پرکردن داغ ظروف شیشه‌ای یا قلع‌پیچی در دمای کمتر از 90 تا 95 درجه سانتیگراد در مرحله بسته‌بندی محصول.

در نظر گرفته می شود که عملیات حرارتی طرز تهیه ترشی لیته گل کلم منجر به تجزیه DNA به قطعات کوچک [39] و تجزیه DNA [40] می شود.

در واقع، هنگام در نظر گرفتن عملیات حرارتی، تقریباً تمام ترکیبات و DNA موجود در آب سیب مستعد تخریب حرارتی هستند [16] که مانع از تکثیر DNA استخراج‌شده و شناسایی واریته‌های بعدی می‌شود.

توسعه یک رویکرد چند رشته‌ای پارچه کرپ کش برای ردیابی ارقام سیب در امتداد زنجیره غذایی، مانند آب میوه.

می‌تواند ابزار مهمی برای محافظت از سیب‌های با نام‌های منشأ، سیب‌های متعلق به گونه‌های باستانی یا آن‌هایی باشد که تولید آنها مربوط به منطقه است، و برای محافظت از مصرف‌کنندگان.

و تولیدکنندگان از رویه‌های تقلبی (مانند برچسب‌گذاری گمراه‌کننده محصول، ترکیب انواع مختلف سیب در آب‌میوه‌هایی که به‌عنوان تک رقمی فروخته می‌شوند، جایگزینی رقم اعلام‌شده).

این مطالعه نشان می دهد که چگونه نتایج آنالیز فیزیکوشیمیایی تا حد زیادی به رقم سیب وابسته است، در حالی که نتایج تجزیه و تحلیل DNA بیشتر به پردازش آب سیب مربوط می شود.

به ویژه، دمای بالای آب سیب برای اسهال روش پردازش می تواند نتایج به دست آمده را به خطر بیندازد، بنابراین تجزیه و تحلیل DNA برای آب سیب بسیار حساس است.

رویکرد ساده مورد استفاده در این مطالعه  از نظر روش شناسی کاربردی می تواند برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات دقیق تر در مورد محصول آب میوه و قابلیت ردیابی زنجیره تامین به مصرف کننده از طریق بسته بندی برچسب جالب باشد.

 • منابع:
  1. Apple juice evaluation: Qualitative analysis and microsatellite traceability
 • تبلیغات: 
  1. تولید کاشی با طرح چهره سلبریتی ها
  2. مقاله هایی که باعث ثروت مالی می شود
  3. چه چیزی موجب شد تا در مریخ بتوان زندگی کرد؟
  4. مرد قاتل چگونه بچه ها را روی اجاق گاز می کشت؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.