رنگ ترافیکی بر دیوار خانه و فضای باز حیاط

آسفالت اصلی ترین مصالحی است که برای تکمیل خیابان های داخلی و خارجی شهرها استفاده می شود.

به تازگی در برخی از کشورها پدیدار شده است، استفاده از رنگ جدول خیابان که به آسفالت اضافه می شود، می توان از این ماده در سنگفرش به طور گسترده در پیاده روها، مسیرهای دوچرخه سواری، پارک ها و فضاهای باز استفاده کرد.

با تجزیه و تحلیل تجربیات بین المللی و همچنین مطالعه عملی، با نظرسنجی که توسط اساتید عراقی در زمینه تخصصی مهندسی عمران و راه و همچنین معماران، طراحان شهری و منظر انجام شده است.

عدم تکثیر برنامه های آسفالت رنگی و چاپ خیابانی و رنگ ترافیکی سرد به صورت محلی، این برنامه تاکنون در عراق مورد استفاده قرار نگرفته است.

کمبود دانش در این زمینه وجود دارد، از این رو باید مطالعات و تحقیقاتی در این زمینه انجام شود و تناسب آنها با محیط محلی مشخص شود.

دلایل عدم استفاده از آن در عراق عبارتند از: هزینه دستگاه، کارکنان، کمبود تجربه، در دسترس نبودن مواد، قوانین – فرهنگ – مهندسی ترافیک و عدم تمایل به توسعه.

مشخص شد که لازم است قوانین مهندسی مرتبط با مهندسی ترافیک وضع شود و صاحبان وسایل نقلیه با این فرهنگ جدید آشنا شوند.

کاربردهای آسفالت و رنگ ترافیکی اکریلیک ترموپلاست در تکامل مسکونی و تجاری بسیار موثر است.

از طریق آسفالت های رنگی می توان به بافت و سبک دست یافت، همچنین ایمنی در جاده ها را افزایش داد، ارزش های معماری و زیبایی شناختی را اضافه کرد، قیمت کمتری نسبت به مقرنس، سنگ طبیعی یا دیگر انواع کفپوش های صنعتی، تغییر رنگ سطوح جاده ها باعث کاهش دما می شود.

در مناطق شهری دو نوع برای گرفتن روکش آسفالت رنگی در فضاهای عمومی وجود دارد. آسفالت رنگی و چاپ خیابانی.

رنگ ها را می توان در طی مراحل ساخت به مخلوط آسفالت اضافه کرد یا در حین کاشی کاری تزئینات را انجام داد و یا بعد از کاشی کاری کار تزئین را انجام داد.

روش های زیادی برای به دست آوردن آسفالت رنگی و رنگ اپوکسی صنعتی برای آن وجود دارد که با استفاده از سنگدانه های رنگارنگ، شیشه بازیافتی، آهن، سرباره، از این طریق می توان رنگ های قرمز، زرد قهوه ای، نارنجی و سبز را در آسفالت رنگی به دست آورد و همچنین از طریق روکش می توان رنگ های متنوعی را به آسفالت اضافه کرد.

از مواد سطحی، مانند چاپ در خیابان. این مواد شکاف ها را شکسته و به عنوان چسب به آسفالت عمل می کنند.

در دهه 1990، مرکز تحقیقات ایمنی بزرگراه دانشگاه کارولینای شمالی با گزینه های رنگی برای شناسایی مسیر دوچرخه در شهر پورتلند آزمایش شد، مطالعه آنها تجزیه و تحلیل گسترده ای از دوام مواد ارائه داد.

 • منابع: 
  1. Colored asphalt and street print are decorating paving in public spaces
 • تبلیغات: 
  1. آبنبات در آمریکا و بیماری قلبی و نتایج سلامت آگاهی محیطی
  2. میلاد مسیح و ساختن ظروف یکبارمصرف
  3. گوجه فرنگی منبع اصلی در رژیم غذایی
  4. پشت پرده اقدام جدید ستاره تیم فوتبال

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.