ریختن چسب سیلیکون سی پی یو بر روی آسفالت سبب لیز شدن جاده و تصادف زنجیره ای شد

همانطور که گفته شد زمان لازم برای خشک شدن درزگیر سیلیکونی بسته به سطح و ضخامت چسب مورد استفاده متفاوت است، اما به طور معمول زمان خشک شدن چسب آکواریوم 24 ساعت، دما در حدود 38 درجه و رطوبت 50 درصد است.

درزگیر سیلیکونی بهترین گزینه برای کسانی است که به دنبال چسب سیلیکون سی پی یو برای محیط های مرطوب مانند حمام یا اطراف سینک هستند، اما باید توجه داشت که استفاده از این درزگیر کارآمد مستلزم رعایت شرایط خاصی است.

در نظر گرفتن این شرایط به خشک شدن و عملکرد بهتر درزگیر سیلیکونی با کیفیت بالاتر کمک می کند.

اگر بخواهیم در مورد شرایط لازم برای خشک شدن این چسب صحبت کنیم اولین نکته دمای محیط خواهد بود بر این اساس مناسب ترین دما برای اعمال و خشک شدن این چسب بین 5 تا 38 درجه است.

در دماهای پایین تر یا بالاتر، این درزگیر خشک می شود. اما اگر به دنبال بهترین بازده هستید باید به دمای مناسب محیط توجه کنید.
برای بهبود چسبندگی این محصول باید قبل از استفاده ناحیه مورد نظر را کاملا خشک کنید.

چسب

در غیر این صورت ممکن است درزگیر سیلیکونی به خوبی کار نکند و احتمال نفوذ رطوبت وجود داشته باشد. در محیط هایی که در معرض رطوبت و آب زیاد هستند، پس از استفاده نیز باید مراقب باشید.

به عنوان مثال، اگر قرار است از درزگیر سیلیکونی در اطراف سینک استفاده شود، سینک ظرف 8 تا 48 ساعت پس از استفاده نباید استفاده شود تا چسب کاملاً خشک شود.

درزگیر آکواریوم سیلیکونی نباید قبل از خشک شدن خیس شود، به این معنی که تنها پس از خشک شدن کامل ناحیه مهر و موم شده، می توانید از آب روی چسب استفاده کنید.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، زمان خشک شدن بین 24 تا 48 ساعت قبل از استفاده از آب است. قبل از خیس شدن درزگیر منجر به پایان ضعیف و زمان خشک شدن طولانی تر می شود.

به طور کلی، آبی که به یک درزگیر خشک نشده اضافه می شود، توده ای از رطوبت ایجاد می کند که مدت زیادی طول می کشد تا تبخیر شود، یکپارچگی درزگیر را به خطر می اندازد و دستیابی به چسبندگی مناسب را دشوار می کند.

برای بهبود چسبندگی این محصول باید قبل از استفاده ناحیه مورد نظر را کاملا خشک کنید. در غیر این صورت ممکن است درزگیر سیلیکونی به خوبی کار نکند و احتمال نفوذ رطوبت وجود داشته باشد.

در محیط هایی که در معرض رطوبت و آب زیاد هستند، پس از استفاده نیز باید مراقب باشید.

به عنوان مثال، اگر قرار است از درزگیر سیلیکونی در اطراف سینک استفاده شود، سینک ظرف 8 تا 48 ساعت پس از استفاده نباید استفاده شود تا چسب کاملاً خشک شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.