زندگی و درآمد عالی با ترویج کشاورزی داشته باشید

در حالی که کشاورزی حفاظتی مزایای زیادی محصولات کشاورزی خراسان رضوی برای کشاورزان و محیط زیست فراهم می کند، کشاورزان می توانند برای اتخاذ این شیوه ها با محدودیت هایی مواجه شوند. 

تالاب ها یا خاک هایی با زهکشی ضعیف می توانند پذیرش را چالش برانگیز کنند.

هنگامی که بقایای محصول محدود است، کشاورزان تمایل دارند ابتدا از آنها برای علوفه استفاده کنند، بنابراین ممکن است بقایای کافی برای پوشش خاک وجود نداشته باشد.

برای شروع کشاورزی حفاظتی، بذرکارهای میز عسلی فلزی مناسب لازم است و ممکن است برای همه کشاورزان در دسترس یا مقرون به صرفه نباشد.

کشاورزی حفاظتی نیز دانش فشرده است و ممکن است همه کشاورزان به دانش و آموزش مورد نیاز در مورد نحوه انجام کشاورزی حفاظتی دسترسی نداشته باشند.

در نهایت، کشاورزی حفاظتی عملکرد را در طول زمان افزایش می دهد، اما کشاورزان ممکن است فوراً مزایای عملکرد را مشاهده نکنند .

اصطلاح “کشاورزی حفاظتی” در دهه 1990 ابداع شد، اما ایده به حداقل رساندن آشفتگی خاک ریشه در دهه 1930، در دوران گرد و غبار در ایالات متحده آمریکا داشت.

CIMMYT در دهه 1970 در محصولات شرکت آراد برندینگ سیستم های ذرت و گندم در آمریکای لاتین پیشگام برنامه های آموزشی بدون خاک ورزی و آزمایش بود. 

در دهه 1980 این تکنیک در پروژه های کشاورزی در جنوب آسیا نیز مورد استفاده قرار گرفت.

در حالی که کشاورزی حفاظتی و کشاورزی هوشمند از نظر آب و هوا مشابه هستند، اهداف آنها متفاوت است.

هدف کشاورزی حفاظتی تشدید پایدار سیستم‌های کشاورزی خرده‌مالک و تأثیر مثبت بر محیط‌زیست با استفاده از فرآیندهای طبیعی است.

 این به کشاورزان کمک می کند تا با وجود مربای هویج ژله ای خطرات آب و هوایی خود را با آن سازگار کنند و سود خود را افزایش دهند.

 

 • منابع:
  1. What is conservation agriculture?
 • تبلیغات: 
  1. ده راز موفقیت ادیسون در کشفیات جهانی
  2. سفارش خرید لیمو عمانی سفید جهرم
  3. سواحل مدیترانه در زیتون کشت شده هر هکتار بازده نفت
  4. خرما قدیمی ترین محصول کشت شده در جهان است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.