قابلمه چدن اس پی اس بر اثر حرارت تغییر سایز می دهد

در آخرین آزمایش تابه بزرگ ما، همه ما بسیار تحت تاثیر مدل های چدن قرار گرفتیم. بنابراین، در مرحله دوم، می‌خواستیم بدانیم چه چیزی باعث می‌شود این مواد برای ظروف آشپزی فوق‌العاده خوب باشد؟

حرفه ای ها از مزایای قابلمه چدن اس پی اس و ماهیتابه های چدنی خود قدردانی می کنند مطمئناً فقط این واقعیت نیست که آنها عملاً تخریب ناپذیر هستند.

احتمالاً بیش از هر چیز خاصیت سرخ کردنی عالی و تشدید طعم ذاتی غذای تهیه شده در آن است. اما همچنین امکان قرار دادن آنها در فر و حتی روی آتش باز بدون آسیب، مزیت بزرگ ظروف چدنی است.

در صورت نگهداری صحیح، خاصیت نچسب عالی نیز وجود دارد که نیازی به مواد شیمیایی ندارد.

می‌توانید ماهیتابه‌ها، کباب‌پزها و قابلمه‌های چدنی را در قیمت‌های بسیار متفاوت در مغازه‌ها و اینترنت پیدا کنید. به طور عمده در آسیا ظروف چدن ارزان قیمت از آهن قراضه ارزان ساخته می شود.

بازیافت به خودی خود یک ایده عالی است، اما آلودگی چنین محصولاتی زیاد است و بنابراین هرگز نمی توانید مطمئن باشید که به جز استیک چه چیز دیگری در بشقاب خود دارید.

دیگ

در نهایت، مواد نامطلوب موجود در آهن قراضه می توانند در طول فرآیند پخت و پز یا برشته کردن به غذا مهاجرت کنند. راه حل این است که فقط از گلدان های چدنی از یک برند معروف استفاده کنید که بالاترین سطح خلوص را تضمین می کند.

تولیدکنندگان کمی از جمله Skeppshult وجود دارند که خلوص مواد خام خود را تضمین می کنند. در اینجا علاوه بر دیگ، کباب پز و ماهیتابه، وسایل خانگی دیگری مانند آسیاب های معروف ادویه چدن و ​​هاون نیز ساخته می شود.

به عنوان تنها ریخته گری آهن در اسکاندیناوی، این شرکت دارای بالاترین کیفیت محصولات دست ساز خود – از جمله خلوص آهن مورد استفاده است.

فقط مواد خام طبیعی که به شدت کنترل می شوند بدون مواد شیمیایی اضافه پردازش می شوند. این مزیتی است که تعداد کمی از ریخته گری ها ارائه می دهند.

چاشنی با روغن کلزا ارگانیک انجام می شود. بنابراین می توانید مطمئن باشید که تنها چیزی که می خواهید در بشقاب می ماند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.