معرفی انواع چرم

انواع چرم

کیفیت چرم بسیار متفاوت است. شما به احتمال زیاد برچسب های مختلفی را روی اجناس چرمی دیده اید، مانند دانه اصلی یا اصل. اینها به سادگی انواع مختلفی از چرم ها را بر اساس کیفیت آنها تشکیل می دهند.

آنها چیزی جز انواع مختلف چرم بر اساس کیفیت آنها نیستند.

حالا، آیا می‌توانید بهترین ضربه را با پول خود دریافت کنید؟ بله، تو میتونی.

دانستن اینکه از کجا چرم یا کمربند زنانه چرم بخرید کافی نیست، باید یاد بگیرید که بین انواع مختلف چرم تمایز قائل شوید. باید بدانید که چرا برخی از مواد بیشتر از سایرین دوام می‌آورند و چرا یک کیف چرمی خاص هزاران قیمت دارد، در حالی که برخی دیگر کسری از این قیمت قیمت دارند.

Buy pranjals house 22-inch Round Leather Duffle Bag (Brown) at Amazon.in

بنابراین، بهترین چرم چیست؟ بهترین کیفیت چرم به این عوامل مهم بستگی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

نوع حیوان و نژاد
موقعیت فیزیکی و آب و هوای محل زندگی حیوان
قسمتی از پوست که چرم از آن بریده شده است (نمودار زیر را ببینید)
لایه ای از پوست مورد استفاده (دانه رویی، دانه کامل، دوشاخه)
کیفیت و مهارت فرآوری و دباغی

نژادهای مختلف گاو به دلیل ژنتیک و محیطی که دارند پوست با کیفیت متفاوتی تولید می کنند. آب و هوای گرم معمولاً دارای حشراتی است که حیوان را نیش می‌زنند و زخم‌هایی از خود به جای می‌گذارند در حالی که آب و هوای سرد چندان از آفات رنج نمی‌برند. برخی از نژادهای خاص ممکن است به دلیل آب و هوا دارای موهای محافظ یا پوست ضخیم تر باشند.

قسمت های مختلف پوست نیز چرم با کیفیت متفاوتی تولید می کند. به عنوان مثال، قسمت پایین، همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، تمایل به داشتن الیاف شل تری دارد که پوست را تشکیل می دهند که در صندل چرم مشهد متفاوت می باشد. الیاف شل تر وقتی خیس می شوند اسفنج می شوند و متورم می شوند. قسمت‌های پایینی پوست نیز بسیار راحت‌تر از حشرات و خراش‌هایی مانند حصار سیم خاردار مشخص می‌شود. همچنین چین و چروک های بیشتری در پوست اطراف پاها، گردن و سر وجود دارد. این زخم ها و چین و چروک ها دائمی می شوند و تقریباً غیرممکن است که در پردازش چرم از بین بروند.

لایه های مختلف داخل پوست نیز تاثیر زیادی بر کیفیت دارند. چرم دانه کامل و دانه بالا بهترین هستند. تمرکز عمیق ما را بر روی دانه در مقابل تقسیم فقط چند پاراگراف پایین تر ببینید تا بدانید کدام قسمت را می خرید.

Tan Genuine Leather Upholstery Cow Hide Per SQ.FT - Lseat.com

چرم طرح دار

در نهایت، دانستن دقیق چگونگی برداشت پوست خام و فرآوری آن از طریق دباغی و تکمیل، یک مهارت مورد نیاز است و به طور قابل توجهی بر کیفیت محصول نهایی تأثیر می گذارد. چرم ایتالیایی به همین دلیل مورد تحسین قرار می گیرد – چرا که صنعتگران چرم ایتالیایی از ماهرترین صنعتگران در جهان محسوب می شوند.

به طور کلی، چهار نوع چرم وجود دارد. اینها عبارتند از: چرم کامل، چرم دانه‌دار، چرم اصلاح‌شده و چرم چسبانده شده. به تصویر زیر دقت کنید. ببینید که چگونه الیاف به صورت افقی و عمودی در قسمت های مختلف پوست اجرا می شوند.

خرید چرم با الیاف افقی بیشتر به سرعت فرسوده می شود زیرا می توانند به راحتی از هم جدا شوند. با این حال، فیبرهای عمودی قوی‌ترین هستند. به عبارت دیگر، هر چه تعداد الیاف عمودی بیشتر باشد، بهتر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.