ورق گالوانیزه شیروانی رنگی با افتادن روی پسری سبب مرگ وی شد

فولاد گالوانیزه به لطف لایه محافظ روی که آن را می پوشاند، قوی تر، بادوام تر و در برابر خوردگی و اکسیداسیون بهتر از فولاد معمولی است.

بسته به کاربرد، ضخامت لایه پوشش و کیفیت کلی، فولاد ورق گالوانیزه شیروانی رنگی می تواند سال ها در خدمت کاربران باشد. لایه اضافی روی همچنین از آلوده شدن فولاد جلوگیری می کند، که دومین راه اصلی برای ایجاد زنگ زدگی در آلیاژ است.

در حالی که فرو بردن فولاد در روی مذاب داغ سودمندتر است، گالوانیزه ورق، پاشش روی روی، رنگ آمیزی یا آبکاری الکتریکی می تواند منجر به فولاد گالوانیزه شود که ضرر بیشتری دارد. فولاد گالوانیزه تولید شده به این روش مستعد براده شدن، ترک خوردن یا سایر اشکال تخریب است.

بسته به جایی که از فولاد گالوانیزه استفاده می شود، ممکن است خراشیده شود و اغلب، خود لایه روی ممکن است جدا شود که می تواند ناحیه خاص را در معرض دید و مستعد روستایی شدن قرار دهد.

چه از فولادی استفاده کنید که برای مقاومت در برابر زنگ زدگی با پیروی از هر روش دیگری طراحی شده است، یا به دنبال استفاده از ورق های فولادی گالوانیزه هستید، قبل از اینکه به سراغ آنها بروید، باید مزایا و معایب این مواد را در نظر داشته باشید.

ورق

گالوانیزه کردن، یا گالوانیزه کردن، یک فرآیند تولیدی است که در آن یک پوشش روی روی فولاد یا آهن اعمال می شود تا از زنگ زدگی محافظت کند.

چندین فرآیند گالوانیزه در دسترس است، اما متداول ترین روش ارائه شده و مورد استفاده، گالوانیزه گرم نامیده می شود.

فولاد گالوانیزه به دلیل دوام زیاد، استحکام و شکل پذیری فولاد و همچنین محافظت در برابر خوردگی پوشش روی و آهن، یکی از محبوب ترین انواع فولاد است.

روی با عمل به عنوان مانعی در برابر عناصر خورنده از فلز پایه محافظت می کند و طبیعت فداکارانه پوشش منجر به یک محصول فولادی با دوام و با کیفیت بالا می شود.

این تطبیق پذیری آن را برای انواع پروژه ها و صنایع از جمله کشاورزی، خورشیدی، خودروسازی، ساختمانی و غیره قابل استفاده می کند.

در زیر، هدف ما شرح جامعی از نحوه پردازش فولاد گالوانیزه، روش های مختلف گالوانیزه کردن، مزایای آن و نحوه استفاده از آن در این صنایع مختلف است.

مراحل فرآیند گالوانیزه به شرح زیر است:

  • فولاد در محلول چربی زدایی تمیز می شود
  • پس از تمیز کردن، فولاد را با قرار دادن در ظرفی حاوی اسید سولفوریک داغ رقیق شده ترشی می کنند.
  • سپس فولاد در یک محلول آبی (معمولاً کلرید روی آمونیوم) روان می شود.
  • پس از شار، فولاد از طریق غوطه ور شدن در خمره ای از روی مذاب گالوانیزه می شود
  • سپس فولاد از نظر قوام و پوشش کامل بررسی می شود

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.