پیرزنی با استفاده از ماسک جراحی 50 تایی برای خود کلاه درست کرد

WHO بیان می‌کند که اثر محافظتی اعلام شده این ماسک‌ها که در طول همه‌گیری SARS-CoV-2 توصیه می‌شود.

می‌تواند با استفاده نامناسب از آن‌ها، مانند پوشیدن یا پاک کردن نامناسب، نگهداری ناکافی، استفاده طولانی یا مکرر از ماسک جراحی 50 تایی یکبار مصرف، عدم تمیز کردن خشک به شدت کاهش یابد. از ماسک های پارچه ای، یا استفاده از ماسک های ساخته شده از مواد غیر محافظ.

در طول یک بحران اپیدمی/همه‌گیری، هر استراتژی کاهش خطر ممکن مفید است. این احتمال وجود دارد که خطر عفونت و شدت آن بستگی به بار ویروسی وارد شده به بدن داشته باشد.

این دلیل منطقی بود که مؤسسه رابرت کخ (RKI) استفاده از ماسک‌ها را از مارس 2020 توصیه می‌کرد. به طور خاص، آنها به در دسترس بودن منابع نگاه کردند و عرضه را متناسب با خطر عفونت تنظیم کردند.

کارکنان مراقبت های بهداشتی به عنوان کارکنان ضروری در معرض خطر بالای عفونت در نظر گرفته می شدند، بنابراین استفاده از ماسک های FFP2/3 در اولویت قرار گرفتند، در حالی که MNC یا ماسک هایی برای استفاده روزمره باید برای عموم مردم در دسترس قرار می گرفت.

با توجه به فدرالیسم آلمان، وزیر بهداشت فدرال فقط می‌تواند توصیه‌های بهداشتی ارائه کند، که سپس توسط قانون محافظت از عفونت در ایالات مختلف فدرال تقویت می‌شود. در شرایط کنونی یک بحران همه‌گیر، تقریباً تمام اقدامات برای جلوگیری از افزایش تصاعدی عفونت‌های جدید SARS-CoV-2 انجام می‌شود.

ماسک

از 1 ژوئن 2020، هلند استفاده عمومی از ماسک های محافظ را غیر ضروری می داند. این بر این فرض استوار است که SARS-CoV-2 تنها به صورت یک عفونت قطره ای از طریق مسیر نازوفارنکس منتقل می شود، که بیشتر در هنگام سرفه یا عطسه رخ می دهد.

این قطرات در هوا نمی مانند، بلکه اگر بزرگتر از 5 میکرومتر باشند در شعاع 1.5 متری به زمین می افتند [3]. فرض بر این است که برای SARS-CoV-2 – برخلاف سایر عفونت‌های تنفسی – قطرات موجود در آئروسل‌ها برای شیوع COVID-19 ارتباط کمی دارند.

بنابراین، ایمن سازی فاصله اجتماعی 1.5 متری یک اقدام پیشگیرانه ضروری و کافی فرض می شود.

با این حال، داده‌های اخیر منتشر شده در سال 2020 با استفاده از دوربین‌های پرسرعت نشان می‌دهد که قطرات کوچک بزاق و مخاط می‌توانند تا 8 متر پرواز کنند ، که نیاز به بازنگری اساسی در فرض فوق‌الذکر دارد.

ما یک نظرسنجی Medline برای توجیه علمی این رویکرد با کلمات کلیدی SARS-CoV-2، ماسک‌های صورت، COVID-19، همه‌گیر انجام دادیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.